WYJAZD NA NARTY RYBNO

W ubiegły piątek grupa dzieciaków wyjechała na stok narciarski do Rybna. Umiejętności jazdy na nartach większości były słabe, a niektórzy nigdy wcześniej w ogóle nie jeździli. Dlatego też instruktor umiejętnie pokazywał, jak fantastycznie można bawić się, jeżdżąc na nartach. Instruował, w jaki sposób chodzić w ciężkich butach narciarskich, jak poruszać się w nartach po śniegu, wytłumaczył że wszyscy się wywracają i to nic strasznego. Pokazywał, jak kontrolować upadki i po nich wstawać. Uczył hamowania, skręcania, regulowania prędkości i kierunku jazdy. Wprowadził dzieci w tajniki przyjemniej, bezpiecznej jazdy. Wyrobienie dobrych nawyków w przyszłości zaprocentują dobrą techniką, czy umiejętnościami zachowania się w sytuacjach kryzysowych na stoku.

Trwają ferie zimowe, odpoczynek od codziennych zajęć. Nadrzędnym celem wyjazdu było więc aktywne spędzanie czasu wolnego a przy okazji - podniesienie ogólnej sprawności dzieciaków. Jazda na nartach dała im mnóstwo radości i przekonała, że jest to zimowa aktywność godna polecenia. Początki nauki tej dyscypliny okazały się niezwykle przyjemne i bogate w śmieszne sytuacje.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Grzegorz

Biuletyn urzędowy

Kontakt w sprawach technicznych

 • Urząd Gminy Długosiodło
  ul. Kościuszki 2
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 64-23-650

Kontakt w sprawie treści strony

 • GCIKSiR w Długosiodle
  ul. Mickiewicza 15
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 74-12-187

www.dlugosiodlo.pl

Witryna prowadzona jest przez Urząd Gminy Długosiodło oraz Gminne Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji w Długosiodle.

 

Strona korzysta z plików cookie dla celów technicznych. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.