Obóz w Zawoi

Już po raz kolejny Gminne Centrum Informacji, Kultury Sportu i Rekreacji było organizatorem obozu sportowo-rekreacyjnego w Zawoi, położonej w Beskidzie Żywieckim u podnóża Babiej Góry.

W obozie uczestniczyło 40 uczniów z naszej gminy. Organizatorzy zaplanowali dla nich naukę jazdy na nartach pod kierunkiem wyspecjalizowanych instruktorów narciarstwa. Dzieciaki z wielkim zapałem opanowywały różnorodne techniki narciarskie na stokach. Większość uczestników stawiała pierwsze narciarskie kroki. Byli też tacy, którzy już dosyć sprawnie poruszali się po stoku. Młodzież przez trzy dni szlifowała swoje umiejętności pod okiem instruktorów. Z dnia na dzień byli coraz sprawniejsi i szusowanie po stoku sprawiało im coraz więcej radości. Nie zabrakło też innych zajęć sportowych. Rozegrano turnieje piłkarzyków i tenisa stołowego. Niebywałą atrakcją była kąpiel w Termach Chochołowskich - miejscu łączącym w sobie rozrywkę parku wodnego, komfort SPA oraz lecznicze właściwości termalnego wypoczynku. Dzieci zwiedziły też nowoczesny ośrodek turystyczno – narciarski Mosorny Groń i wjechały wyciągiem krzesełkowym na szczyt góry podziwiając blisko półtorakilometrową trasę narciarską.

W trakcie zimowiska wszyscy ukończyli z celującym wynikiem kurs pierwszej pomocy przeprowadzony przez ratownika medycznego Wojciecha Konarskiego. Spotkali się również z ratownikami GOPR, którzy opowiedzieli o pracy i historii pogotowia oraz swojej wyjątkowej pracy, doświadczeniach i przygodach. Zaprezentowali sprzęt jakim posługują się podczas akcji ratunkowych. Będzie co wspominać - nowi znajomi, szusowanie na nartach, turnieje, prelekcje, gry, zabawy i mnóstwo pozytywnych emocji.

Dzieci wróciły bardzo zadowolone. Dla większości była to jedyna okazja do jazdy na nartach po stokach z wyciągami, a wiedza uzyskana od instruktorów narciarstwa z pewnością zaowocuje w przyszłości.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Grzegorz

Biuletyn urzędowy

Kontakt w sprawach technicznych

 • Urząd Gminy Długosiodło
  ul. Kościuszki 2
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 64-23-650

Kontakt w sprawie treści strony

 • GCIKSiR w Długosiodle
  ul. Mickiewicza 15
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 74-12-187

www.dlugosiodlo.pl

Witryna prowadzona jest przez Urząd Gminy Długosiodło oraz Gminne Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji w Długosiodle.

 

Strona korzysta z plików cookie dla celów technicznych. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.