Dzień Kobiet

Codzienna aktywność Pań oraz rola, jaką pełnią, są niezmiernie ważne i mają wpływ na oblicze naszej lokalnej społeczności. Docenia się je nie tylko od święta, ale także na co dzień. Nie wyklucza to jednak świętowania z okazji Dnia Kobiet. Wręcz przeciwnie, choć przez niektórych uważany jest za relikt poprzedniej epoki.

Tegorocznemu spotkaniu z okazji święta płci pięknej towarzyszyło hasło „Szczęście jest kobietą” nie było jedynym miłym przekazem dla Pań , które przyjęły zaproszenie na niedzielną uroczystość.

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Długosiodle pod kierunkiem Julity Gąsiewskiej przygotowały wyjątkowy artystyczny prezent. Zaśpiewali najpopularniejsze piosenki o kobietach i dla kobiet, m.in. „Być kobietą”, „Najwięcej witaminy”, „O mnie się nie martw” oraz niezapomniany przebój Jana Kiepury „Brunetki, blondynki”. Nie zabrakło dowcipu i zabawnych dykteryjek o tym, jakie są kobiety i jak odbierają je mężczyźni.

Fascynujący był też koncert zespołu „Sopranissimo”. Niezwykle utalentowane artystki Agnieszka Sokolnicka ,Joanna Horodło i Agnieszka Adamczak zaśpiewały znane arie operowe i operetkowe oraz wielkie przeboje musicalowe i filmowe. Publiczność usłyszała m.in. popularne arie „L’amour est un oiseau rebelie” z opery „Carmen”, „Kto me usta całuje, ten śni” z operetki „Giuditta”, utwory z musicali „The Sound of Music” i „My fair lady” oraz „Moon river” z filmu „Śniadanie u Tiffany’ego”. oraz wielkie przedwojenne przeboje „Ja się boję sama spać” i „Sex appeal”. Na pożegnanie artystki zaśpiewały „Time to say goodbye”.

Artystki urzekły publiczność swoimi niezwykłymi głosami oraz zaskakującymi i nowatorskimi aranżacjami wykonywanych utworów. Koncert poprowadził aktor teatralny i filmowy, kabareciarz. Marcin Sitek.

Wszystkie panie otrzymały tulipany, a życzenia z okazji ich święta złożył Wójt Stanisław Jastrzębski, dziękując za wkład włożony w rozwój naszej małej ojczyzny. Miła atmosfera, jaka panowała podczas uroczystości pozwoliła na oderwanie się od codziennych trosk i obowiązków.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Grzegorz

Biuletyn urzędowy

Kontakt w sprawach technicznych

 • Urząd Gminy Długosiodło
  ul. Kościuszki 2
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 64-23-650

Kontakt w sprawie treści strony

 • GCIKSiR w Długosiodle
  ul. Mickiewicza 15
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 74-12-187

www.dlugosiodlo.pl

Witryna prowadzona jest przez Urząd Gminy Długosiodło oraz Gminne Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji w Długosiodle.

 

Strona korzysta z plików cookie dla celów technicznych. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.