NORTHTEC MTB ZIMĄ ZA NAMI

Ostatni etap cyklu nie tylko wyłonił kolejnych zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Wyróżnionych zostało aż ponad 200 zawodniczek i zawodników, którym Cezary Zamana osobiście wręczył medale za przejechanie wszystkich czterech zimowych maratonów Northtec MTB Zimą.

Na mecie finałowego etapu w Długosiodle zameldowało się blisko 400 rowerzystów. Tym razem ścigali się w niemalże przedwiosennej aurze, co stanowiło miłą odmianę po trzech wcześniejszych etapach. Zapamiętane zostały one z zaciętej rywalizacji rozgrywanej w zimowej i mroźnej scenerii.

Warunki pogodowe mogły stanowić wyzwanie dla organizatorów. Błoto, kałuże czy rozmokłe trakty nie ułatwiają jazdy, ale pracująca od rana ekipa Zamana Group stanęła na wysokości zdania. Wielkim wsparciem okazała się zaangażowana postawa strażaków z OSP Długosiodło, Blochy i Jaszczuty. Zawodnicy cyklu Northtec MTB Zimą już nie raz i nie dwa udowodnili, że gotowi są na każde wyzwanie. Tym razem również nie zawiedli, udowadniając, że mimo zimowej przerwy mają już sporo mocy w nogach. Na własne oczy przekonał się o tym wójt gminy Stanisław Jastrzębski, który nie tylko osobiście otworzył finałowy maraton, ale i osobiście z dyrektorem sportowym Cezarym Zamaną pilotował czołówkę maratonu w terenowym pick-upie.

Rowerzyści mknęli po wyznaczonej trasie w zaskakująco dobrym tempie. Szybki charakter maratonu wynikał też z tego, że rowerzyści ścigali się także na asfalcie. Część etapu wiodła przez główne ulice gminy. Start i zacięty finisz wyścigu przypominał kolarski klasyk. O bezpieczeństwo zawodników i kierowanie ruchem dbali z zaangażowaniem policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie oraz strażacy gminnych Ochotniczych Straży Pożarnych. Ale na charakter etapu w Długosiodle, jak i całego cyklu składa się coś więcej niż jazda ramię w ramię, koło w koło w niskiej temperaturze.

„Zimowy cykl ma tę specjalną atmosferę, której zawodnicy w letnim cyklu nie uświadczą” – mówi dyrektor sportowy cyklu Cezary Zamana. „Te grochówki, fasolowe, żurki jedzone po mecie na szkolnych ławkach. Zapach maści rozgrzewających wypełniających przebieralnie, no i zapał może największych fanów kolarstwa terenowego, którzy nie odsyłają swoich rowerowych rumaków do garażu na zimowy sen” – opisuje Zamana.

Swoich rowerowych sił próbowali też uczniowie gminnych szkół, którzy mierzyli się z przygotowanym dla nich niełatwym torem przeszkód.

Poza nadwyrężonymi mięśniami, wręczonymi medalami i zdobytymi nagrodami, etap w Długosiodle ma jeszcze jeden pozytywny efekt. Wójt gminy Stanisław Jastrzębski zadeklarował rychłe utworzenie założeniu pierwszej w tej przeuroczej miejscowości szkółki kolarskiej.

Tego, że udział w zimowym ściganiu zaprocentuje już wkrótce, organizator wyścigu jest absolutnie pewien. „Wierzę ze ta zimowa zaprawa dla tak wielu zawodników przyniesie efekty w zasadniczym sezonie letnich maratonów. Wszystkim uczestnikom cyklu zimowego życzę zasłużonego odpoczynku i spokoju przed letnim sezonem. Są o krok do przodu od tych, którzy w nim udziału nie wzięli.”

Kończy się zimowy cykl, a na horyzoncie jest już pierwszy maraton flagowego cyklu – Mazovia MTB Marathon, która w tym sezonie sponsorowana będzie przez Cisowiankę, producenta wody mineralnej.

Żródło: ZAMANA GROUP

Komentarze   

 
0 #1 Imię 2017-03-19 23:34
Gratulacje dla wójta za wydanie zgody na rajd w niedzielę w godzinach przedpołudniowy ch mszy w kościele parafialnym. Dojazd do kościoła zablokowany był ze wszystkich stron. Kierowcy jeździli po Długosiodle jak obłąkani szukając jakiejkolwiek drogi dojazdowej. Czas najwyższy wybrać wójta, który będzie mieszkańcem gminy i któremu będzie bliższa problematyka jej mieszkańców.
Cytuj
 
 
0 #2 Wacek 2017-03-20 12:09
Olaboga, nie można było zaparkować tuż pod parkanem? ludzieeeee co za tragedia!!! Msze są codziennie, a MTB lub podobne imprezy raz w roku albo i rzadziej.
Cytuj
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Grzegorz

Biuletyn urzędowy

Kontakt w sprawach technicznych

 • Urząd Gminy Długosiodło
  ul. Kościuszki 2
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 64-23-650

Kontakt w sprawie treści strony

 • GCIKSiR w Długosiodle
  ul. Mickiewicza 15
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 74-12-187

www.dlugosiodlo.pl

Witryna prowadzona jest przez Urząd Gminy Długosiodło oraz Gminne Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji w Długosiodle.

 

Strona korzysta z plików cookie dla celów technicznych. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.