NOC BIBLIOTEK

Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja promująca czytanie i biblioteki jako najbardziej otwarte i dostępne instytucje kultury. Proponują ofertę osobom w każdym wieku i warto z ich zasobów korzystać. Wzorem lat ubiegłych do tej akcji włączyła się Gminna Biblioteka Publiczna w Długosiodle wraz ze swoimi filiami. Od późnego wieczora 3 czerwca, czekała na czytelników z mnóstwem atrakcji – niecodziennych spotkań z literaturą i nie tylko ….

Dzieci rozpoczęły swoje przygody w bibliotece od obejrzenia filmu „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Stella Nostra”. Dorośli – spotkaniem z lokalną poetką Bożeną Kachel, która właśnie wydała drugi tomik poezji pt. „Obrazy z moich myśli”. Pani Bożena pochodzi z Marianowa. – „Tu się urodziłam, wychowałam, ale krótko mieszkałam bo tylko do 15 roku życia. Cieszę się, że od 1,5 roku znowu tu mieszkam” – podkreśliła.

Prezentację poszczególnych wierszy poetka przeplatała życiowymi historiami. Wspomniała Etnę – wulkan, u którego podnóży mieszkała. Dokumentowała wszystkie jej wybuchy, co można było obejrzeć podczas prezentacji. Nie zabrakło też opowieści zwykłych, codziennych, jak zakup przez jej mamę małego świerku, który posadziła, by rósł wraz z nią. To wydarzenie zainspirowało poetkę do napisania wiersza „Mój ulubiony”. Opowiedziała też czytelnikom o wyjątkowym spotkaniu z noblistką Wisławą Szymborską, którą poznała osobiście. Po spotkaniu można było zakupić tomik wierszy z autografem autorki. Artystyczną niespodziankę zgotowali niezawodni gimnazjaliści z Długosiodła, którzy przygotowali recytację wierszy Bolesława Leśmiana.

Pracownicy biblioteki przygotowali dla nocnych gości, zarówno małych jak i dużych, wiele ciekawych zabaw i konkursów z nagrodami. Nie zabrakło też wspólnego tańca – maluchy wraz z gimnazjalistami zatańczyły „Makarenę”.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Ewa Krysiak

Biuletyn urzędowy

Kontakt w sprawach technicznych

 • Urząd Gminy Długosiodło
  ul. Kościuszki 2
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 64-23-650

Kontakt w sprawie treści strony

 • GCIKSiR w Długosiodle
  ul. Mickiewicza 15
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 74-12-187

www.dlugosiodlo.pl

Witryna prowadzona jest przez Urząd Gminy Długosiodło oraz Gminne Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji w Długosiodle.

 

Strona korzysta z plików cookie dla celów technicznych. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.