Spotkanie autorskie z Krystyną Śmigielską

Uczniowie klas 0-3 mieli okazje uczestniczyć w niezwykłym spotkaniu z autorką książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych a także animatorem kultury Panią Krystyna Śmigielską. Autorka nie przyjechała sama. Towarzyszyli jej lalka Tekla oraz pluszowy kaczor Kwako. To bohaterzy książek, których mogliśmy poznać bliżej. Tekla to niezwykła porcelanowa lalka o której możemy dowiedzieć się z książek „Tekla” oraz „Tekla i płaczący braciszek”. Natomiast Kwako to interaktywna zabawka, która towarzyszy pięcioletniemu chłopcu w jego niezwykłych przygodach, staje się też wiernym przyjacielem. Więcej w książce „Mój przyjaciel Kwako”.

Autorka opowiedziała o sobie, swoich marzeniach, o tym jak została pisarką. Dzieci chętnie opowiadały o swoich marzeniach. Okazało się, że mają bardzo różne. Jedni chcą zostać malarzami, inni aktorami, a jeszcze inni chcą stanąć na scenie muzycznej.
Kinga, której marzeniem jest zostać malarką, namalowała swoje wyobrażenie lalki Tekli. Natomiast Amelia i Bartek próbowali swoich sił aktorskich, przedstawiając jedną ze scenek opisaną w książce „Węszący Renifer, czyli tydzień z ciocią Julią”. Ola – „przyszła śpiewaczka” zaprezentowała na scenie swoje zdolności wokalne.

Na koniec nie mogło zabraknąć autografów i wspólnych zdjęć.

Spotkanie było interesujące, zabawne i pouczające. Bardzo dziękujemy autorce za miło spędzone chwile.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Jolanta Szyszkowska

Biuletyn urzędowy

Kontakt w sprawach technicznych

 • Urząd Gminy Długosiodło
  ul. Kościuszki 2
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 64-23-650

Kontakt w sprawie treści strony

 • GCIKSiR w Długosiodle
  ul. Mickiewicza 15
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 74-12-187

www.dlugosiodlo.pl

Witryna prowadzona jest przez Urząd Gminy Długosiodło oraz Gminne Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji w Długosiodle.

 

Strona korzysta z plików cookie dla celów technicznych. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.