Noc Świętojańska 2017

Noc Świętojańska, obchodzona w najkrótszą noc w roku, zwana wcześniej Nocą Kupały, to święto sięgające głęboko w słowiańskie obyczaje.

Obchodzone w okresie letniego przesilenia, było w przeszłości świętem jedności, połączenia ognia i wody, słońca i księżyca, mężczyzny i kobiety, urodzaju i płodności, miłości i radości, pełnym magii i wróżb.

Zgodnie z tradycją mieszkańcy Gminy Długosiodło wyruszyli w poszukiwanie „legendarnego kwiatu paproci”, który szczęśliwemu znalazcy ma dawać mądrość, bogactwo, szczęście oraz siłę.

Impreza w parku zgromadziła dzieci, młodzież oraz kluby seniora i grupy samopomocowe, które wykonały przepiękne wianki. Ulicami Długosiodła przemaszerował korowód prezentujący sobótkowe wianki, który zakończył swoją wędrówkę nad stawem gdzie puszczono je na wodę. Na czele jechał udekorowany przez klub „Złota jesień” powóz prowadzony przez Celinę Rudnik.

Czar nocy świętojańskiej udzielił się wszystkim obecnym na imprezie. Biesiada przy ognisku i tańce zakończyły spotkanie zorganizowane przez Centrum Kultury i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Ewa Krysiak

Biuletyn urzędowy

Kontakt w sprawach technicznych

 • Urząd Gminy Długosiodło
  ul. Kościuszki 2
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 64-23-650

Kontakt w sprawie treści strony

 • GCIKSiR w Długosiodle
  ul. Mickiewicza 15
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 74-12-187

www.dlugosiodlo.pl

Witryna prowadzona jest przez Urząd Gminy Długosiodło oraz Gminne Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji w Długosiodle.

 

Strona korzysta z plików cookie dla celów technicznych. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.