Informacja ws. odszkodowania w związku z suszą

Informacja ws. możliwości składania wniosków o odszkodowanie w związku suszą

W związku ze stwierdzoną suszą na terenie województwa mazowieckiego informujemy zainteresowanych rolników o możliwości składania wniosków do Urzędu Gminy w Długosiodle o oszacowanie strat w gospodarstwach rolnych. Ostateczny termin składania wniosków to 20 lipca 2018 r.

Termin ten wynika z przyspieszonego w tym roku okresu wegetacji. W związku z rozpoczętymi żniwami oszacowanie strat w późniejszym terminie będzie bardzo trudne, a wręcz niemożliwe.

W dniu 6 lipca 2018 r. Wojewoda Mazowiecki, na wniosek Wójta Gminy Długosiodło, powołał komisję do spraw oszacowania szkód spowodowanych suszą. Komisja rozpoczęła szacowanie w dniu 11 lipca 2018 r.

Wzór wniosku o oszacowanie szkód został załączony do niniejszej informacji lub można go uzyskać osobiście w siedzibie Urzędu Gminy – pokój nr 4 lub 23.

Jednocześnie informujemy, że przy wypełnianiu wniosku o oszacowanie szkód należy zachować zgodność danych zawartych we wniosku o przyznanie płatności na 2018 rok składanym do ARiMR.

Do wniosku o szacowanie szkód należy dołączyć:

 1. Wykaz działek deklarowanych do płatności bezpośrednich na bieżący rok.
 2. Kopie zgłoszenia do Systemu Identyfikacji i Rejestracji Zwierząt (IRZ) / księga stada / paszporty.

Informacji udzielają pracownicy Urzędu Gminy w Długosiodle:

 • Tomasz Orłowski tel. (29) 64 23 656,
 • Beata Kiełczewska tel. (29) 64 23 671.

Wójt Gminy
/-/Stanisław Jastrzębski

Do pobrania:
Wzór wniosku o oszacowanie szkód w gospodarstwach rolnych w związku ze stwierdzoną suszą

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Radosław Michalak

Biuletyn urzędowy

Kontakt w sprawach technicznych

 • Urząd Gminy Długosiodło
  ul. Kościuszki 2
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 64-23-650

Kontakt w sprawie treści strony

 • GCIKSiR w Długosiodle
  ul. Mickiewicza 15
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 74-12-187

www.dlugosiodlo.pl

Witryna prowadzona jest przez Urząd Gminy Długosiodło oraz Gminne Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji w Długosiodle.

 

Strona korzysta z plików cookie dla celów technicznych. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.