Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Witamy na forum Kunena!


Podziel się z nami i naszymi użytkownikami, kim jesteś, czym się interesujesz i dlaczego postanowiłeś do nas dołączyć.

Serdecznie zapraszamy wszystkich nowych członków naszej społeczności i mamy nadzieję że zagościsz u nas na dłużej!

TEMAT: Media w Gminie Długosiodło

Media w Gminie Długosiodło 7 miesiąc 1 tydzień temu #521

Prąd jest, od nie dawna w wielu Gminach i woda dostarczana przez hydrofornie, kiedy kanalizacja, i dostęp do internetu? Mamy 21 wiek jak napisał ktoś na którymś z portali w Wyszkowskich mediach, w innych regionach polski od wielu dekad jest wiele z tych media a w gminie Długosiodło? Zauważyłem też zacofanie u ludzi, jak na przykład zablokowanie nazewnictwa ulic we wsiach. Tylko ci którzy sprzeciwiają się temu nie rozumieją iż jest to konieczne nawet z racji tego że wsie rozbudowują się, i gdy zaistnieje taki przypadek w którym ktoś będzie potrzebował pomocy lekarskiej a karetka nie dojedzie gdyż nie będzie nazw ulic a numeracja domów będzie rozsiana tak jak jest teraz to ten człowiek nie przeżyje. Może się okazać że ojciec, matka czy żona lub dziecko umrą takiemu na rękach który sprzeciwia się zmianom. Takie zmiany są konieczne, domy przy nazwanych ulicach dostaną nową numerację dotyczyć to będzie wszystkich ulic na przykład ktoś będzie mieszkał przy jaśminowej 5 a inny przy bukowej 5 ten sam numer domu lecz inna ulica, dzięki temu karetka trafi bardzo szybko. To samo z mediami. Wielu przyzwyczaiło się do własnej wody "głębinowej" lecz nie zdają sobie z tego sprawy że ta woda maże już nie długo być nie zdatna do picia.To samo z gazem. Ludzie boją się zmiana twierdząc że im butla do wymiany wystarczy. Lecz spójrzmy prawdzie w oczy. Bieżący gaz to nie tylko gotowanie, to ogrzewanie domów, nowoczesne instalacje ogrzewania gazem przewyższają tradycyjne pod względem komfortu i kontroli wydatków gdyż przez cały rok można wpłacać większe kwoty na gaz które skumulują się na ogrzewanie zimową porą. Internet dziś jest wszędzie, informacje na zawołanie, potrzebne pliki, poczta elektroniczna, to nie które z wielu możliwości nowego medium jakim jest internet. Internet na wsiach powinien być tak samo dostępny dla mieszkańców wsi jak i mieszkańców miast i choć wielu, zwłaszcza starszych stwierdzi że to nie potrzebne nikomu to należy pomyśleć o tych którzy chcą mieć dostęp do szerokopasmowego, stałego bez jakichkolwiek ograniczeń internetu.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Media w Gminie Długosiodło 7 miesiąc 2 dni temu #538

Jak widzę to mało kogo poruszyła sprawa tego że nie mamy w Gminie kanalizacji, nie mamy porządnego internetu. O nazwach wielu ulic nawet się nie mówi i każdy wie dla czego a zwłaszcza w Blochach. Jeśli nie wprowadzamy nowoczesności do Gminy to chociaż Panie Wójcie niech Pan nie robi smaku ludziom którzy są otwarci na pozytywne zmiany w gminie. Nie mówię o takich zmianach jak rondo w Długosiodle bo to zakrawa o ironię. Skrzyżowanie z wyraźnymi znakami było lepsze, a jeśli ktoś jeździł bez prawa jazdy to i rondo mu w tym nie pomoże. Ja piszę o zmianach w mediach dla ludzi, piszę o zmianach w rozwoju działalności gospodarczej gminy z której powoli będziemy mogli spłacać tak kolosalne zadłużenie. Czy to co się dzieje i mówi to tylko "propaganda" aby ludzie dalej żyli w błogiej nie świadomości i nadziej na lepsze jutro? Zmiana na lepsze nie polega na prywatyzacji majątku gminy, zmiana na lepsze to rozwój gospodarczy samej gminy jako gminy a nie jednostek prywatnych które już liczą jakie zyski będą mieli z dochodów. Panie wójcie w gminie pracuje dużo młodych ludzi po studiach, biorą pensję od podatników więc niech wykażą trochę inwencji twórczej i stworzą plan działania rozwoju gospodarczego gminy i to długoterminowy aby pierwsza gmina w Polsce pokazała że potrafi nie dość że być samowystarczalna to potrafi udźwignąć problemy finansowe.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Media w Gminie Długosiodło 6 miesiąc 1 tydzień temu #608

Aby stworzyć coś to ludzie odpowiedzialni za to powinni być twórczy, niestety, wielu w naszej gminie którzy mogli by coś zdziałać nie są twórczy a jedynie powielają szablon czegoś co już było. O kanalizacji to może będą mogły pomyśleć nasze wnuki, internet to trzeba się cieszyć tym co jest gdyż firmy wolą bić się o klienta w miastach bo ni trzeba inwestować w sprzęt, niż zastanowić się nad rozwojem wsi w sferze internetu. Więc pozostańmy przy szambach, mobilnym dostępie z pakietami i cieszmy się "NOWOCZESNOŚCIĄ"
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.036 s.

Kontakt w sprawach technicznych

 • Urząd Gminy Długosiodło
  ul. Kościuszki 2
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 64-23-650

Kontakt w sprawie treści strony

 • GCIKSiR w Długosiodle
  ul. Mickiewicza 15
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 74-12-187

www.dlugosiodlo.pl

Witryna prowadzona jest przez Urząd Gminy Długosiodło oraz Gminne Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji w Długosiodle.

 

Strona korzysta z plików cookie dla celów technicznych. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.