Aktualności w Gminie

28 Finał WOŚP w Długosiodle

W minioną niedzielę sztab WOŚP zorganizowany przy Centrum Kultury w Długosiodle po raz kolejny „zagrał” z całą Polską w 28 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 75 wolontariuszy ze szkół w Długosiodle, Blochach i Starym Bosewie kwestowało na ulicach Długosiodła.

Czytaj więcej...

 

Polskie Sieci Elektroenergetyczne partnerem Ochotniczej Straży Pożarnej w Długosiodle

Polskie Sieci Elektroenergetyczne partnerem Ochotniczej Straży Pożarnej w Długosiodle.

Czytaj więcej...

Spotkanie Wigilijne

Stało się już tradycją, że w dniach poprzedzających Święta Bożego Narodzenia w Centrum Kultury organizowane jest gminne spotkanie wigilijne. Również w tym roku świąteczne życzenia składali sobie mieszkańcy, przyjaciele gminy, dyrektorzy placówek oświatowych, radni, sołtysi oraz dyrektorzy gminnych instytucji.

Czytaj więcej...

Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek

Wśród polskich tradycji, związanych ze Świętami Bożego Narodzenia, najpiękniejszą jest śpiewanie kolęd. Wspólne wigilijne kolędowanie nadaje wręcz magicznego charakteru temu wyjątkowemu wieczorowi. Czuje się wtedy wspólnotę ludzi, połączonych tradycją i świadomością, że znowu narodził się Jezus.

Czytaj więcej...

Jarmark Bożonarodzeniowy

8 grudnia w budynku nowego targowiska w Długosiodle odbył się jarmark bożonarodzeniowy, na którym swoje świąteczne wyroby mogli zaprezentować i sprzedać twórcy ludowi i producenci z całego Mazowsza. Na scenie umiejscowionej w centralnym punkcie odbywały się występy artystyczne, wprowadzające w niepowtarzalny nastrój. Wystąpiły Seniorinki, Maja Szyba, duet Maja Szyba i Kuba Kuty oraz Anna Papis z kolędami i świątecznymi piosenkami. Odbył się również koncert duetu akordeonowego "Vertim & Mamzel". Muzycy Robert Prusiński oraz Jarosław Mamiński zachwycili uczestników jarmarku kolędami w niesamowitej aranżacji. Stoiska wypełnione były rękodziełem artystycznym i mnóstwem artykułów niezbędnych w domu w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Największą uwagę przyciągały niepowtarzalne dekoracje - stroiki, bombki, aniołki i choinki wykonane na szydełku, z szyszek i wikliny. Rękodzielnicy byli dumni z pracy własnych rąk i chętnie rozmawiali z kupującymi o swojej pasji. Nie zabrakło świątecznych pierników, lnianego oleju i przetworów wykonanych przez miejscowe gospodynie i uczniów z gminnych szkół.

Czytaj więcej...

Kontakt w sprawach technicznych

 • Urząd Gminy Długosiodło
  ul. Kościuszki 2
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 64-23-650

Kontakt w sprawie treści strony

 • GCIKSiR w Długosiodle
  ul. Mickiewicza 15
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 74-12-187

www.dlugosiodlo.pl

Witryna prowadzona jest przez Urząd Gminy Długosiodło oraz Gminne Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji w Długosiodle.

 

Strona korzysta z plików cookie dla celów technicznych. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.