Spotkanie Wielkanocne

Święta Wielkanocne to wyjątkowy okres w roku liturgicznym, czas optymistyczny i radosny. W dzisiejszych czasach, gdy każdy dzień mija niezauważony, to właśnie święta sprawiają, że mamy okazję do spotkań z bliskimi i przyjaciółmi. W okresie przedświątecznym tradycyjnie z tej okazji w Centrum Kultury odbyło się spotkanie lokalnej społeczności. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele Nadleśnictwa Wyszków, reprezentanci stowarzyszeń i grup nieformalnych, dyrektorzy placówek oświatowych i instytucji działających na terenie gminy. Licznie zgromadzona publiczność obejrzała wyjątkowe przedstawienie, które wprowadziło podniosły i refleksyjny nastrój Wielkiego Tygodnia. Tę ucztę duchową zgotowali zebranym uczniowie Szkoły Podstawowej w Długosiodle pod kierunkiem Małgorzaty Otwinowskiej i Beaty Banaszek.

Po zakończeniu części artystycznej przyszedł czas na życzenia, które zebranym złożyli Wójt Stanisław Jastrzębski, Przewodnicząca Rady Gminy Maria Gałązka oraz Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Marian Krupiński.

Spotkanie nastroiło wszystkich świątecznie nie tylko za sprawą składanych życzeń, ale też za sprawą specjalnie przygotowanych na tę okoliczność wielkanocnych potraw.

Przy stole zastawionym wielkanocnymi daniami przygotowanymi według tradycyjnych przepisów Ks. Proboszcz Zygfryd Żebrowski odmówił modlitwę i poświęcił potrawy. Wszyscy uczestnicy spotkania podzielili się jajkiem i w miłej atmosferze skosztowali specjałów polskiej kuchni.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Ewa Krysiak

Biuletyn urzędowy

Kontakt w sprawach technicznych

 • Urząd Gminy Długosiodło
  ul. Kościuszki 2
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 64-23-650

Kontakt w sprawie treści strony

 • GCIKSiR w Długosiodle
  ul. Mickiewicza 15
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 74-12-187

www.dlugosiodlo.pl

Witryna prowadzona jest przez Urząd Gminy Długosiodło oraz Gminne Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji w Długosiodle.

 

Strona korzysta z plików cookie dla celów technicznych. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.