III Parada Czytelnicza

„Czytanie rozwija rozum młodzieży, odmładza charakter starca, uszlachetnia w chwilach pomyślności, daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach”.

Słowa Marcusa Tulliusa Cicero potwierdzają tezę, że czytanie jest ważne w życiu każdego człowieka i to w każdym wieku. Ci, którzy spędzają wolny czas z książką wiedzą o tym doskonale. Tych, którzy nie czytają, próbowali przekonać uczniowie wszystkich szkół oraz przedszkoli gminnych w sposób niecodzienny. Przemaszerowali ulicami Długosiodła przebrani za swoich ulubionych bohaterów książkowych i postacie bajkowe. Pojawiły się księżniczki, królowie, rycerze, wróżki, kotki, pieski, pszczółki, motylki, czarownice, spidermany, klauny, kowboje, strażacy, piraci … Nie sposób wymienić wszystkich postaci zaprezentowanych w bardzo oryginalnych aranżacjach. Nad maszerującymi powiewał las transparentów z hasłami promującymi książki i czytelnictwo. W związku z tym, że w tym roku obchodzimy w tym roku Jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, nie zabrakło akcentów patriotycznych - czerwonych i białych baloników, biało-czerwonych chorągiewek i postaci historycznych, przypominających wydarzenia sprzed stu lat.

Paradujące mole książkowe wzbudziły zainteresowanie i podziw mieszkańców. Marsz zakończył się wspólną zabawą w parku, gdzie na scenie reprezentanci każdej szkoły w artystyczny sposób zachęcali do czytania – recytacją, skeczami, śpiewem, a nawet tańcem. Uczniowie ze szkół w Blochach i Długosiodle zaprezentowali programy artystyczne o tematyce patriotycznej, związanej ściśle z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Przedstawiciele pozostałych szkół w niepowtarzalny, artystyczny sposób zachęcali do lektury. Gminna Biblioteka Publiczna nagrodziła wszystkie grupy, które zaprezentowały się na scenie. Otrzymały komplety książek, które wzbogacą księgozbiór bibliotek szkolnych. Dla wszystkich był to niezapomniany dzień, pełen wrażeń i emocji.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Ewa Krysiak

Biuletyn urzędowy

Kontakt w sprawach technicznych

 • Urząd Gminy Długosiodło
  ul. Kościuszki 2
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 64-23-650

Kontakt w sprawie treści strony

 • GCIKSiR w Długosiodle
  ul. Mickiewicza 15
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 74-12-187

www.dlugosiodlo.pl

Witryna prowadzona jest przez Urząd Gminy Długosiodło oraz Gminne Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji w Długosiodle.

 

Strona korzysta z plików cookie dla celów technicznych. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.