Lotto Poland Bike Marathon i Święto Rodziny

Prawie pięciuset rowerzystów w ogromnej rozpiętości wiekowej wzięło udział w dziesiątej edycji Lotto Poland Bike Marathon w naszej gminie. Najmłodszymi zawodnikami były przedszkolaki, a wśród nich nawet dwulatki. Pokonali najkrótszą trasę, tzw. Mini cross. W kategorii chłopcy rocznik 2014-2016 na podium stanęły dzieciaki z Prabut, Starego Bosewa i Długosiodła.

Uczniowie z naszych szkół również wzięli udział w zmaganiach o tytuł mistrza. Jak na pierwszy raz poszło im całkiem nieźle. W kategorii FAN 10 km na podium stanęły trzy dziewczyny z naszej gminy.

Gdy starsi kolarze walczyli na trudnej ale bardzo malowniczej trasie, w parku odbywało się Święto Rodziny i Gminny Dzień Profilaktyki. Gminny Teatr Edukacyjno - Profilaktyczny „Profil” działający przy Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki zaprezentował pełen wyjątkowych treści spektakl „Tylko jedno życie masz”. Poprzez muzykę, poezję i taniec wyraził potrzeby dzieci i podejście dorosłych do ich problemów. W koncert pt. „Nie ma dzieci - są ludzie” włączyli się uczniowie innych szkół. Na koniec odbył się happening profilaktyczny „Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat”. Uczestnicy skandując mądre hasła przeszli ulicami Długosiodła.

Impreza była okazją do podziękowania młodym sportowcom godnie reprezentującym gminę i powiat. Siedemdziesięciu uczniów otrzymało karnety na basen w Długosiodle.

Potem odbyła się na scenie dekoracja zwycięzców wyścigu z udziałem m.in. Ryszarda Szurkowskiego i wójta gminy Długosiodło Stanisława Jastrzębskiego, z mnóstwem nagród i losowaniem atrakcyjnych upominków dla wszystkich uczestników wyścigu. Ceremonii towarzyszyła kapela „Puszcza Biała”.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Grzegorz

Biuletyn urzędowy

Kontakt w sprawach technicznych

 • Urząd Gminy Długosiodło
  ul. Kościuszki 2
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 64-23-650

Kontakt w sprawie treści strony

 • GCIKSiR w Długosiodle
  ul. Mickiewicza 15
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 74-12-187

www.dlugosiodlo.pl

Witryna prowadzona jest przez Urząd Gminy Długosiodło oraz Gminne Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji w Długosiodle.

 

Strona korzysta z plików cookie dla celów technicznych. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.