IV Noc Bibliotek

IV wydanie ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek odbyło się w sobotę 9 czerwca 2018 r. Noc Bibliotek to ogólnopolska wieczorno-nocna akcja w niekonwencjonalny sposób promująca czytanie i biblioteki jako najbardziej otwarte i dostępne instytucje kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, z których zasobów warto korzystać.

Jak co roku Gminna Biblioteka Publiczna w Długosiodle zgłosiła swój udział w akcji. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem "RzeczpospoCzyta" - w wyjątkowym roku 100 lat niepodległości Polski czytamy polską literaturę, oglądamy ilustracje polskich twórców, twórczo zajmujemy się rodzimą sztuką, przyrodą, poznajemy polską historię sprzed stulecia i tę bliższą, a także wyobrażamy sobie Polskę za 100 lat. Z tą myślą przewodnią biblioteka przygotowała mnóstwo atrakcji dla młodszych i starszych czytelników. Były konkursy z nagrodami, gry i zabawy. Uczestnicy Nocy Bibliotek napisali "list do przyszłości", który wraz ze zdjęciami współczesnego Długosiodła został zamknięty w kapsule pamięci. Dzieci z zapałem zakopały kapsułę na dziecińcu przed budynkiem biblioteki. Jedną z atrakcji wieczoru była również projekcja filmu familijnego Marty Karwowskiej, pt. „Tarapaty”. Film z ciekawością obejrzeli zarówno najmłodsi, jak i ich rodzice.

Nocna akcja zakończyła się ok. godziny 23.00, kiedy czytelnicy z uśmiechami na twarzach rozeszli się do domów.Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Wioleta Frontczak

Biuletyn urzędowy

Kontakt w sprawach technicznych

 • Urząd Gminy Długosiodło
  ul. Kościuszki 2
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 64-23-650

Kontakt w sprawie treści strony

 • GCIKSiR w Długosiodle
  ul. Mickiewicza 15
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 74-12-187

www.dlugosiodlo.pl

Witryna prowadzona jest przez Urząd Gminy Długosiodło oraz Gminne Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji w Długosiodle.

 

Strona korzysta z plików cookie dla celów technicznych. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.