XIX Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek

„Jest taka noc, na którą człowiek czeka i za którą tęskni.
Jest taki wyjątkowy wieczór w roku, gdy wszyscy obecni gromadzą się przy wspólnym stole.
Jest taki wieczór, gdy gasną spory, znika nienawiść…
Wieczór, gdy łamiemy opłatek, składamy życzenia…
To noc wyjątkowa… Jedyna… Niepowtarzalna…
Noc Bożego Narodzenia… „

Nie potrafimy sobie wyobrazić tego wieczoru bez dźwięków kolęd i pastorałek. Słuchanych, śpiewanych głośno, nuconych z cicha. W niedzielne popołudnie dźwięki kolęd rozbrzmiewały w Centrum Kultury podczas Gminnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek. Wyśpiewali je uczniowie wszystkich szkół i przedszkoli.

Spośród przedszkolaków jury najwyżej oceniło Lenę Godlewską z ZS w Starym Bosewie. II miejsce zajęła Patrycja Mróz z „0” w SP w Sieczychach, III - Zofia Machnowska i Weronika Wicińska z przedszkola w Długosiodle. W kategorii klas I – III zwyciężyli reprezentanci SP w Długosiodle: Zofia Brejnak, Gabriela Gołębiewska, Zuzanna Kustra, Lena Nasiadko i Laura Sadecka. Na II miejscu uplasował się zespół z SP w Blochach w składzie: Weronika Krajewska, Paulina Puścian i Natalia Rutkowska, na III – Wojciech Nisio z SP w Sieczychach.

W kategorii klas IV – VI zwyciężyła SP w Długosiodle, którą reprezentowali: Maciej Długołęcki, Aleksandra Icińska, Karolina Karpińska, Paulina Karpińska i Dominika Kobiałka. II miejsce zajęły Dagmara Ciuchta, Natalia Zielińska, Amelia Zasłona i Aleksandra Dzik z SP w Dalekiem; III – Oliwia Michalak z SP w Sieczychach.

Spośród najstarszych uczestników przeglądu, gimnazjalistów oraz uczniów klas VII i VIII, jury najwyżej oceniło występ uczennic ze SP w Blochach: Julii Ignatowicz, Dobrosławy Kwiatkowskiej, Mai Błaszczyk, Zuzanny Mróz i Julii Puścian. Na II miejscu uplasował się zespół ze SP w Długosiodle: Karolina Jagiełło, Wiktoria Samsel, Julia Krajewska, Gabriela Podraszka i Jagna Andrusiuk; na III – uczennice ZS w Starym Bosewie: Zuzanna Piórkowska, Zuzanna Kulesza i Patrycja Michalak.

Wszyscy uczestnicy przeglądu otrzymali słodkie podarunki od Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gminy Długosiodło. Wykonawców oceniało jury w składzie: Jakub Ognik, Grzegorz Kruciński i Andrzej Sówka. Oczekiwanie na werdykt najmłodszym umilił wesoły spektakl pt. „Czerwony Kapturek”.

Przeglądowi kolęd towarzyszył świąteczny kiermasz. Można było zakupić świąteczne ozdoby wykonane przez uczniów Szkoły Podstawowej w Długosiodle.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Grzegorz

Biuletyn urzędowy

Kontakt w sprawach technicznych

 • Urząd Gminy Długosiodło
  ul. Kościuszki 2
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 64-23-650

Kontakt w sprawie treści strony

 • GCIKSiR w Długosiodle
  ul. Mickiewicza 15
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 74-12-187

www.dlugosiodlo.pl

Witryna prowadzona jest przez Urząd Gminy Długosiodło oraz Gminne Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji w Długosiodle.

 

Strona korzysta z plików cookie dla celów technicznych. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.