Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2019

Pomaganie jest dziecinnie proste.Orkiestra zagrała też w Długosiodle. Sztab zawiązał się przy Gminnym Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji. 27 Finał WOŚP zorganizowano pod ogólnopolskim hasłem „Gramy dla dzieci małych i bez focha - na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.” W zbiórkę zaangażowało się 74 wolontariuszy – uczniów starszych klas szkół podstawowych, którzy od samego rana kwestowali na ulicach Długosiodła. W organizację całego przedsięwzięcia włączyli się też nauczyciele, pracownicy Centrum Kultury i biblioteki.

W Centrum Kultury zorganizowano zabawę fantową i występy artystyczne. Gwiazdami były przedszkolaki i uczniowie wszystkich szkół podstawowych. Przed sceną tłoczyły się zachwycone rodziny młodych artystów. Dzieci żywo zachęcały do włączenia się w szczytną zbiórkę słowami: "Pomaganie innym to przyjemność sama, by na twarzach ludzi uśmiech był od rana. Przedszkolaki pomagają i innych do tego zachęcają. Nasza wspólna zabawa to naprawdę ważna sprawa."

Rozlosowano 6 nagród głównych zabawy fantowej w postaci sprzętów AGD. Stałym punktem finałów WOŚP jest licytacja, która w tym roku obfitowała w cenne, atrakcyjne przedmioty. Uzyskano z niej kwotę 3.800 zł. Najwięcej - 700 zł zapłacono za złoty łańcuszek z serduszkiem. Licytujący nie szczędzili pieniędzy również na kosze z pysznościami ofiarowane przez Zakłady Mięsne Somianka i Nadleśnictwo Wyszków. Wśród orkiestrowych gadżetów za 350 i 260 zł wylicytowano koszulki, a za ponad 200 zł - ramki do tablic rejestracyjnych z logo WOŚP. W sumie podczas tegorocznego finału udało się zebrać 15.852, 16 zł, co stanowi rekord dotychczasowych zbiórek.

Imprezie towarzyszyli także myśliwi z Koła Łowieckiego „BÓR”, serwujący kiełbaski z grilla po myśliwsku.

Sztab 27 FINAŁU WOŚP pragnie serdecznie podziękować wolontariuszom uczniom szkół ze szkół w Długosiodle, Starym Bosewie i Blochach za udział w kweście, nauczycielom, paniom liczącym zebrane pieniądze, myśliwym oraz sponsorom (lista poniżej), którzy włączyli się w pomoc przy organizacji tegorocznego wydarzenia.

Gmina Długosiodło, Sklep motoryzacyjny „Moto Centrum” Łukasz Brzostek i Damian Brzostek, Zakład fryzjerski „Ania” Anna i Andrzej Bedeccy, Zakład fryzjerski „Magda” Magdalena Dziadak, Sklep u Andrzeja i Ewy Sępkowskich, PZU Adam Wołyniec, Salon kosmetyczny Hard Beauty -Katarzyna Mąka, AMP GOOL, Sklep „DZIUPLA” - Joanna Bloch, Restauracja „U Maliny”, Teresa i Robert Ślubowscy, Kwiaciarnia Ewa i Stanisław Borczon, Sklep „Topaz” Justyna Kowalczyk, Zakład Stomatologiczny Anna Gałązka, Kwiaciarnia „Agnieszka” Agnieszka i Jerzy Michalak, Koło Łowieckie „Bór”, Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „MEDIKUS” – Iwona Wróblewska, Nadleśnictwo Wyszków, Kazimierz Sikorski, Piekarnia Artur i Adam Icińscy, Pub motocyklowy „Sokół 1000”, Zakłady Mięsne „Somianka”, Sklep Motoryzacyjny KLAKSON, Sklep wielobranżowy „TO i OWO” - Renata Brzostek, Sklep Komputerowy OFFICE SMART , Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wyszkowie, MLEKS - Jerzy Księżak, Sklep „Okazja” , PPHU „STAWPOL”.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Ewa Krysiak

Kontakt w sprawach technicznych

 • Urząd Gminy Długosiodło
  ul. Kościuszki 2
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 64-23-650

Kontakt w sprawie treści strony

 • GCIKSiR w Długosiodle
  ul. Mickiewicza 15
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 74-12-187

www.dlugosiodlo.pl

Witryna prowadzona jest przez Urząd Gminy Długosiodło oraz Gminne Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji w Długosiodle.

 

Strona korzysta z plików cookie dla celów technicznych. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.