Młodzież Zapobiega Pożarom 2019

15 lutego zostały przeprowadzone gminne eliminacje Ogólnopolskiego turnieju wiedzy pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. Celem konkursu jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

W eliminacjach wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i klas trzecich gimnazjalnych. Nad prawidłowym przebiegiem eliminacji czuwała komisja w składzie: prezes OSP w Długosiodle Sylwester Suchta, naczelnik OSP w Długosiodle Stanisław Kacpura, dyr. GCIKSiR Ewa Krysiak oraz inspektorzy ds. kultury i sportu Rafał Pawłowski i Grzegorz Szydlik.

W pierwszym etapie zawodnicy rozwiązywali test pisemny składający się z 20 pytań. Następnie po ogłoszeniu wyników części pisemnej przystąpiono do drugiego etapu turnieju czyli finału ustnego, w którym udział wzięły po trzy osoby z każdej grupy wiekowej. Zadaniem finalistów było udzielenie odpowiedzi na pytania z następujących zagadnień: zapobieganie pożarom, historia pożarnictwa, taktyka pożarnicza, ratownictwo medyczne oraz znajomość sprzętu pożarniczego.

Po podsumowaniu wyników kolejność w poszczególnych grupach przedstawiała się następująco:

Szkoły Podstawowe kl. I - VI
1. Dominik Dudek – SP w Długosiodle
2. Jakub Brejnak – SP w Długosiodle
3. Kacper Andryszczyk - SP w Sieczychach

Szkoły Podstawowe kl. VII - III GP
1. Wiktor Szymański - SP w Długosiodle
2. Magdalena Sówka - ZS w Starym Bosewie
3. Julia Kot SP w Długosiodle

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Grzegorz

Biuletyn urzędowy

Kontakt w sprawach technicznych

 • Urząd Gminy Długosiodło
  ul. Kościuszki 2
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 64-23-650

Kontakt w sprawie treści strony

 • GCIKSiR w Długosiodle
  ul. Mickiewicza 15
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 74-12-187

www.dlugosiodlo.pl

Witryna prowadzona jest przez Urząd Gminy Długosiodło oraz Gminne Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji w Długosiodle.

 

Strona korzysta z plików cookie dla celów technicznych. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.