Obóz sportowo-rekreacyjne w Rabce Zdrój

Już po raz dziesiąty, w okresie ferii zimowych, młodzież z naszej gminy odpoczywała na obozie sportowo-rekreacyjnym w górach. W tym roku zawitała do Rabki Zdrój i gościła w Domu Wczasowym „ELA”.

Na wypoczynek udało się 39 uczniów z wszystkich szkół gminnych. Obozowicze przez 4 dni szlifowali umiejętności pod okiem instruktorów narciarstwa ma stoku „U Żura”. Po kilkudniowej szkółce prawie każdy z uczestników samodzielnie zjeżdżał z 400 metrowego stoku.

Oprócz jazdy na nartach, młodzież aktywnie uczestniczyła turniejach w tenisa stołowego i piłkarzykach. Wzięli też udział w szkoleniu z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej prowadzonym przez ratownika medycznego Roberta Maciocha.

Dopełnieniem programu wyjazdu były wycieczka po okolicznym szlaku na wieżę widokową, wjazd wyciągiem krzesełkowym na 1050 metrowy stok w Spytkowicach, wycieczka do Zakopanego z wjazdem kolejką linową na Gubałówkę by podziwiać panoramę Tatr. Ostatnią atrakcją była regeneracja zmęczonych organizmów na Termach w Chochołowie, gdzie obozowicze odpoczywali w gorących źródłach parku wodnego.

Wszyscy wrócili w doskonałych humorach. Możliwość szusowania na stoku, wycieczki i atrakcje pozostaną w ich pamięci na bardzo długo, a zdobyte umiejętności i wiedza zostaną spożytkowane w dalszym życiu.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Grzegorz

Kontakt w sprawach technicznych

 • Urząd Gminy Długosiodło
  ul. Kościuszki 2
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 64-23-650

Kontakt w sprawie treści strony

 • GCIKSiR w Długosiodle
  ul. Mickiewicza 15
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 74-12-187

www.dlugosiodlo.pl

Witryna prowadzona jest przez Urząd Gminy Długosiodło oraz Gminne Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji w Długosiodle.

 

Strona korzysta z plików cookie dla celów technicznych. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.