Dzień Kobiet 2019

Wszystkich miłośników muzyki, pragnących spędzić wieczór ósmego marca w wyjątkowej atmosferze, zaprosił Wójt Gminy Stanisław Jastrzębski, Centrum Kultury i Szkoła Podstawowa w Długosiodle. Koncert rozpoczął wójt składając życzenia Wszystkim Paniom z okazji święta kobiet, a prezentem był wspaniały koncert. Rozpoczął uczniowski zespół znanymi, kultowymi piosenkami, m. in. "Najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny", "Nie bądź taki szybki Bill" czy "Ada to nie wypada". Panowie przedstawili zaskakujące odpowiedzi mężczyzn na pytanie: Po co kobiety istnieją na świecie? No i cóż …okazało się, że kobiety są po to

„żeby nas budzić rano, bo człowiek sam nie wstanie,
żeby szykować dla nas do szkoły drugie śniadanie,
żeby przyszywać guziki, bo człowiek sam nie przyszyje,
żeby sprawdzać, czy mamy czyste uszy i szyje,
żeby nas uczyć w szkole różnych ciekawych rzeczy,
żeby opatrzyć ranę, jak człowiek się skaleczy,
żeby gotować obiady i robić kluski z serem,
i kogel mogel kręcić, i dzielić się deserem,
żeby uwagę zwrócić, jak brzydkie słowo powiesz,
żeby po głowie głaskać, gdy ma zmartwienia człowiek,
żeby przysyłać paczki na obóz w czasie lata,
żeby w obronie stanąć, gdy krzyczy na nas tata,
żeby się o nas troszczyć, żeby nas osłaniać.
I żeby – zadawać mężczyznom okropnie trudne pytania”

O tym, że kobiety inspirują panów do tworzenia rzeczy pięknych przekonywał tenor Oskar Jasiński. Zabrał słuchaczy do krainy operetki i musicalu oczarowując przy tym wszystkie panie. Zachęcił też do śpiewania panów, którzy sprostali zadaniu wykonując znaną piosenkę Jana Kiepury "Brunetki, blondynki". Publiczność z pewnością zapamięta wspaniałe wokalistki Annę Michalak i Emilię Zielińską, a szczególnie wyśpiewane przez nie najpiękniejsze arie, czardasze i utwory z musicali "Skrzypek na dachu i "My Fair Lady".

To był cudowny wieczór, który publiczność starała się przedłużyć owacjami na stojąco. Udało się wyklaskać na bis… ulubiony przez wszystkich melomanów utwór "Usta milczą, dusza śpiewa".

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Grzegorz

Biuletyn urzędowy

Kontakt w sprawach technicznych

 • Urząd Gminy Długosiodło
  ul. Kościuszki 2
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 64-23-650

Kontakt w sprawie treści strony

 • GCIKSiR w Długosiodle
  ul. Królowej Jadwigi 36
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 74-12-187

www.dlugosiodlo.pl

Witryna prowadzona jest przez Urząd Gminy Długosiodło oraz Gminne Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji w Długosiodle.

 

Strona korzysta z plików cookie dla celów technicznych. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.