Gminne eliminacje 42. Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

4 kwietnia po raz kolejny odbyły się gminne eliminacje 42. Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Zawodników jak co roku gościł Zespół Szkół w Starym Bosewie.

W turnieju rywalizowało ze sobą pięć drużyn z czterech szkół podstawowych. W pierwszej konkurencji uczestnicy rozwiązywali testy z przepisów ruchu drogowego i ze skrzyżowań. W drugiej konkurencji zmierzyli się z torem przeszkód, na który składało się pięć przeszkód (slalom z ograniczeniami, przedmiot do przewożenia, rynna, brama wisząca, równoważnia i pochylnia). W trzeciej konkurencji z wiedzą z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Nad prawidłowością przebiegu gminnych eliminacji BRD czuwali sędziowie - Ewa Krysiak, Marek Kaniewski i Rafał Pawłowski. Konkurencje z pierwszej pomocy oceniał ratownik medyczny Robert Macioch.

Po zakończeniu wszystkich konkurencji nastąpiło oficjalne ogłoszenie wyników i rozdanie atrakcyjnych nagród, ufundowanych przez Gminne Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji.

Wyniki gminnego Turnieju BRD przedstawiały się następująco:
Grupa młodsza - szkoły podstawowe:
I miejsce - SP Długosiodło, opiekun Marzena Skiba
II miejsce - ZS w Starym Bosewie, opiekun Adam Heronimek
III miejsce - SP w Blochach, opiekun Bożena Krajewska
Grupa starsza – klasy VII, VIII oraz III gimnazjum:
I miejsce - ZS Stare Bosewo, opiekun Krzysztof Pochmara
II miejsce - SP w Dalekiem, opiekun Agata Piwowarska

W eliminacjach powiatowych Turnieju BRD gminę reprezentować będą:- drużyna SP Długosiodło w składzie: Alan Urraso, Weronika Kuczyńska, Matylda Biernat i Jakub Ludwikowski- drużyna ZS ze Starego Bosewa w składzie: Agnieszka Kulesza, Kacper Andrzejak i Michał Maksiak.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział. Laureatom eliminacji gminnych serdecznie gratulujemy i życzmy powodzenia w dalszym etapie.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Ewa Krysiak

Biuletyn urzędowy

Kontakt w sprawach technicznych

 • Urząd Gminy Długosiodło
  ul. Kościuszki 2
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 64-23-650

Kontakt w sprawie treści strony

 • GCIKSiR w Długosiodle
  ul. Królowej Jadwigi 36
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 74-12-187

www.dlugosiodlo.pl

Witryna prowadzona jest przez Urząd Gminy Długosiodło oraz Gminne Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji w Długosiodle.

 

Strona korzysta z plików cookie dla celów technicznych. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.