Spotkanie Wielkanocne 2019

Święta wielkanocne to największa uroczystość w roku liturgicznym. Są najbardziej uroczystą pamiątką zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Od wielu pokoleń symbolizują radość i życie. 16 kwietnia w Centrum Kultury odbyło się spotkanie wielkanocne z udziałem radnych, sołtysów, dyrektorów placówek oświatowych, jednostek organizacyjnych i instytucji działających na terenie gminy oraz przedstawicieli wszystkich organizacji pozarządowych i grup nieformalnych. Spotkanie uświetnił występ artystyczny uczniów ze szkoły w Blochach, którzy zaprezentowali tradycje i zwyczaje wielkanocne. Przedstawienie dostarczyło widzom wielu wzruszeń i refleksji pogłębiających przeżycia okresu wielkanocnego. Następnie Przewodnicząca Rady Teresa Paradowska i Wójt Gminy Stanisław Jastrzębski złożyli zebranym życzenia świąteczne. Przy wielkanocnym stole zastawionym specjałami kuchni regionalnej modlitwę poprowadził i pobłogosławił pokarmy Ksiądz Proboszcz Zygfryd Żebrowski, po czym wszyscy w atmosferze serdeczności podzielili się jajkiem.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Ewa Krysiak

Biuletyn urzędowy

Kontakt w sprawach technicznych

 • Urząd Gminy Długosiodło
  ul. Kościuszki 2
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 64-23-650

Kontakt w sprawie treści strony

 • GCIKSiR w Długosiodle
  ul. Mickiewicza 15
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 74-12-187

www.dlugosiodlo.pl

Witryna prowadzona jest przez Urząd Gminy Długosiodło oraz Gminne Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji w Długosiodle.

 

Strona korzysta z plików cookie dla celów technicznych. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.