Koncert trzech tenorów

Przed publicznością zgromadzoną w parku w minioną niedzielę wystąpili obdarowani cudownymi głosami trzej tenorzy: Sylwester Targosz - Szalonek, Tomasz Furman i Romuald Spychalski. Towarzyszyła im Anna Spychalska - wokalistka obdarzona niezwykłą urodą i ciepłym głosem, a prywatnie żona Romualda Spychalskiego.

W programie koncertu znalazły się niezapomniane przeboje, które odnalazły swoje miejsce w produkcjach filmowych. Brawurowym wykonaniem hitu Jana Kiepury Brunetki, Blondynki z filmu Kocham Wszystkie Kobiety rozpoczęła się czarująca, muzyczna podróż w czasie. Artyści sprawili, że niejedno serce cudownie zadrżało w rytm przebojów Ninon, ach uśmiechnij się z filmu Pieśń dla Ciebie, pieśni neapolitańskiej Funiculì funiculà L. Denza z filmu Drzewko na Brooklynie, Kolorowy wiatr z filmu Pocahontas.

Artyści, którzy połączyli swe głosy na wzór niezapomnianego tria światowej sławy tenorów, zaśpiewali najsłynniejsze arie operetkowe, porywające pieśni neapolitańskie i nieśmiertelne hity muzyki musicalowej. Wspaniała publiczność wtórowała im śpiewając i klaszcząc do rytmu Quizas, quizas, Julishka aus Budapest czy Granada. Wykonanych utworów było tak dużo, że nie sposób wszystkich wymienić. Świetny dobór repertuaru i bardzo dobry kontakt z widownią sprawiły, że niedzielne popołudnie w plenerze na długo pozostanie w pamięci publiczności.

Było to ostatnie muzyczne spotkanie z cyklu Parkowa filharmonia. Całe przedsięwzięcie można zaliczyć do udanych. Mimo różnych przesłanek pogoda dopisała koncertowaniu na świeżym powietrzu i publiczność też nie zawiodła organizatorów.

Koncerty zostały sfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego a organizatorem przedsięwzięcia było Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Długosiodło.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Grzegorz

Kontakt w sprawach technicznych

 • Urząd Gminy Długosiodło
  ul. Kościuszki 2
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 64-23-650

Kontakt w sprawie treści strony

 • GCIKSiR w Długosiodle
  ul. Królowej Jadwigi 36
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 74-12-187

www.dlugosiodlo.pl

Witryna prowadzona jest przez Urząd Gminy Długosiodło oraz Gminne Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji w Długosiodle.

 

Strona korzysta z plików cookie dla celów technicznych. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.