Jarmark Bożonarodzeniowy

8 grudnia w budynku nowego targowiska w Długosiodle odbył się jarmark bożonarodzeniowy, na którym swoje świąteczne wyroby mogli zaprezentować i sprzedać twórcy ludowi i producenci z całego Mazowsza. Na scenie umiejscowionej w centralnym punkcie odbywały się występy artystyczne, wprowadzające w niepowtarzalny nastrój. Wystąpiły Seniorinki, Maja Szyba, duet Maja Szyba i Kuba Kuty oraz Anna Papis z kolędami i świątecznymi piosenkami. Odbył się również koncert duetu akordeonowego "Vertim & Mamzel". Muzycy Robert Prusiński oraz Jarosław Mamiński zachwycili uczestników jarmarku kolędami w niesamowitej aranżacji. Stoiska wypełnione były rękodziełem artystycznym i mnóstwem artykułów niezbędnych w domu w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Największą uwagę przyciągały niepowtarzalne dekoracje - stroiki, bombki, aniołki i choinki wykonane na szydełku, z szyszek i wikliny. Rękodzielnicy byli dumni z pracy własnych rąk i chętnie rozmawiali z kupującymi o swojej pasji. Nie zabrakło świątecznych pierników, lnianego oleju i przetworów wykonanych przez miejscowe gospodynie i uczniów z gminnych szkół.

Dzieci ubrały ogromną choinkę w ozdoby, które same wykonały wcześniej podczas zajęć w Centrum Kultury. Podczas warsztatów dla seniorów ozdoby wykonały też seniorki z klubu „Złota Jesień”. Ogromne poruszenie wywołała wizyta Św. Mikołaja, który nagrodził prezentami wykonawców świątecznych ozdób. Wszyscy mogli sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie ze świętym i chętnych nie brakowało. Nie tylko dzieci ale też dorośli się z nim fotografowali. Jarmark odwiedził Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, który razem z Wójtem Stanisławem Jastrzębskim, Przewodniczącą Rady Teresą Paradowską, zastępcą Wójta Ewą Karczewską, przedstawicielem frmy "Arbud" i mieszkanką Długosiodła Kają Filipiak, dokonał uroczystego przecięcia wstęgi. Bardzo się cieszę, że w przedświątecznym okresie, mogę uczestniczyć w tej przemiłej uroczystości. Razem rozwijamy, razem budujemy Mazowsze. Gmina Długosiodło, od kiedy powstał prawdziwy samorząd, a zwłaszcza w ciągu ostatnich 15 lat, co wiąże się również z naszym członkostwem w Unii Europejskiej, zrobiła ogromny postęp w wielu dziedzinach, zwłaszcza w obszarze inwestycji. Takie obiekty są potrzebne po to, żeby rolnicy, producenci lokalni, mieli przyzwoite miejsce do bezpośredniego obrotu różnego rodzaju towarami, czy to żywnościowymi czy wytworami własnych rąk. Ich dofinansowanie pochodzi z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich czyli z pieniędzy Unii Europejskiej. Dofinansowujemy targowiska w całym województwie do kwoty 1 mln zł i służy to rozwojowi kultury - i kulinarnej, i rękodzieła w tych najmniejszych środowiskach. Zwiedziłem cały ten obiekt i jest naprawdę piękny. Bardzo mnie zachwyciły elementy kultury kurpiowskiej, stylizowane na wycinankach, które umieszczone są nad drzwiami, nad otworami okiennymi. Jest to pięknie, architektonicznie wkomponowane. Szczerze gratuluję, bo jest to kolejny sukces gminy Długosiodło. Dla mnie również jest to wielka radość, bo czuję się jednym z państwa dzięki mojemu honorowemu obywatelstwu, a to zobowiązuje - powiedział.

Całkowita powierzchnia użytkowa obiektu wynosi obecnie 538 m kw. Obiekt wyposażony jest w kuchnię, salę dla wystawców, windę, toalety, pomieszczenia socjalne i administracyjne oraz szatnię. Na zewnątrz znajduje się utwardzony kostką betonową plac targowy o powierzchni 153 m kw., na którym zamontowane są trzy drewniane wiaty z dziewięcioma stanowiskami dla sprzedawców. Całkowity koszt inwestycji wyniósł ponad 1.950.000,00 zł w tym dotacja z PROW 2014-2020 w kwocie 999.258,00 zł. – poinformował wójt Stanisław Jastrzębski. Poświęcenia obiektu dokonał ksiądz proboszcz Zygfryd Żebrowski.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Grzegorz

Biuletyn urzędowy

Kontakt w sprawach technicznych

 • Urząd Gminy Długosiodło
  ul. Kościuszki 2
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 64-23-650

Kontakt w sprawie treści strony

 • GCIKSiR w Długosiodle
  ul. Królowej Jadwigi 36
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 74-12-187

www.dlugosiodlo.pl

Witryna prowadzona jest przez Urząd Gminy Długosiodło oraz Gminne Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji w Długosiodle.

 

Strona korzysta z plików cookie dla celów technicznych. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.