Wieczór andrzejkowy

Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię świętego Andrzeja. W przeszłości traktowano je bardzo poważnie i przeprowadzano w ogromnym skupieniu. Towarzyszyły im magia i wiara w to, że przyszłość otwiera swoje tajemnice. Współcześnie przekształciły się w niezobowiązującą zabawę. Stanowią doskonałą okazję do spotkania i wspólnej zabawy, urozmaiconej wróżbami i przewidywaniem przyszłości. Taktowane są jednak z dużym przymrużeniem oka.

Aby tradycji stało się zadość w Centrum Kultury zorganizowano spotkanie dla wszystkich seniorów, którzy chętnie poddali się magii. Najchętniej przyłączali się do lania wosku, jednej z najpopularniejszych wróżb andrzejkowych. Wszyscy chcieli dowiedzieć się, co czeka ich w przyszłości. Roztopiony wosk , przelewany przez dziurkę od klucza do miski z wodą, zastygając tworzył niesamowite kształty. Z interpretacją ich cieni na ścianie nie było problemów bo fantazja wszystkim dopisywała.

Były też muzyka, tańce, śpiew i dobra zabawa. Seniorzy z werwą i ochotą wchodzili na parkiet, aby oddać się tanecznemu szaleństwu. Po raz kolejny okazało się, że potrafią wspaniale się bawić, mają duże poczucie humoru oraz niespożytą energię. Andrzejki upłynęły w miłej atmosferze i z pewnością długo będą wspominane jako niezwykły, pełen magii wieczór

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Ewa Krysiak

Biuletyn urzędowy

Kontakt w sprawach technicznych

 • Urząd Gminy Długosiodło
  ul. Kościuszki 2
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 64-23-650

Kontakt w sprawie treści strony

 • GCIKSiR w Długosiodle
  ul. Królowej Jadwigi 36
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 74-12-187

www.dlugosiodlo.pl

Witryna prowadzona jest przez Urząd Gminy Długosiodło oraz Gminne Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji w Długosiodle.

 

Strona korzysta z plików cookie dla celów technicznych. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.