Wakacyjny Tydzień z GCIKSiR i Biblioteką

W tygodniu pełnym przygód zorganizowanym przez GCIKSiR i Bibliotekę wzięło udział 20 dzieci z terenu gminy. Dzieciaki nie mogły się nudzić. Oprócz wycieczek i turniejów sportowych wzięły udział m.in. w warsztatach "las w słoiku", lekcjach pływania, gościły w remizie OSP w Długosiodle. Miały możliwość poczuć się niczym Charlie Bucket odwiedzając fabrykę… lodów. Eksperymenty z ciekłym azotem i lodowy poczęstunek wywołały szeroki uśmiech na każdej twarzy.

Uczestnicy zajęć zwiedzili ciekawe miejsca w Długosiodle, m.in.: skansen, zabytkową kostnicę przy kościele, pomnik przyrody „JAN”, tężnię i mural w parku.

Artystyczne talenty ujawniły się podczas zajęć malarskich przy skansenie. Pokazem pomysłowości i umiejętności były również autorskie koszulki zaprojektowane przez młodych kreatorów.

Dzieci miały okazję spróbować swoich sił na warsztatach kulinarnych. Uczyły się lepić pierogi, wykonały farsz by na koniec spróbować swoich wyrobów.

Dużo radości sprawiła im bitwa w wodnego paintballa. Dzieci zaprojektowały i wykonały sztandary ‘NIEBIESCY’ i ‘KOLOROWI’. Podczas walki rywalizowały o zdobycie flagi konkurentów. Nagrodą za zacięty pojedynek były proszki holi. Duch rywalizacji wyczuwalny był też podczas bardziej tradycyjnych gier, typu podchody.

Podczas zajęć graliśmy w znane i mniej znane gry. Uczestnicy chętnie dzielili się pomysłami. Grupa bardzo dobrze się zintegrowała, nawiązały się nowe przyjaźnie a wspólnie spędzony czas na pewno pozostanie w pamięci na dłużej.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Wioleta Frontczak

Biuletyn urzędowy

Kontakt w sprawach technicznych

 • Urząd Gminy Długosiodło
  ul. Kościuszki 2
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 64-23-650

Kontakt w sprawie treści strony

 • GCIKSiR w Długosiodle
  ul. Królowej Jadwigi 36
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 74-12-187

www.dlugosiodlo.pl

Witryna prowadzona jest przez Urząd Gminy Długosiodło oraz Gminne Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji w Długosiodle.

 

Strona korzysta z plików cookie dla celów technicznych. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.