XXII Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek i Jarmark Bożonarodzeniowy

Boże Narodzenie to czas wyjątkowy. Równie magiczny jest także okres poprzedzający święta. Wspaniały nastrój wprowadzają świąteczne iluminacje, które zdobią rynek i główne ulice naszej gminy – udekorowane drzewa i latarnie, naturalnych rozmiarów betlejemska szopka, strzelista choinka i fotel Świętego Mikołaja. Spacer po zmroku nie jest teraz zwyczajną przechadzką pośród zimowej szarości lecz przechadzką w zachwycającej przestrzeni. Wyjątkową atmosferę dopełniły wydarzenia minionej niedzieli. Po prezenty dla bliskich, smakołyki na wigilijny stół oraz ozdoby na choinkę, ale też i po chwilę wytchnienia w okołoświątecznym rozgardiaszu można było się wybrać na Jarmark Bożonarodzeniowy. Stoiska przyciągały rękodziełem artystycznym i regionalnymi przysmakami.

Nikt nie potrafi wyobrazić sobie bożonarodzeniowego klimatu bez dźwięków kolęd i pastorałek. Dlatego też z sali widowiskowej dobiegały dźwięki świątecznych melodii wykonywanych przez uczestników XXII Gminnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek. Z powodu obostrzeń epidemiologicznych konkurs podzielono na trzy etapy, od najmłodszych do najstarszych kategorii wiekowych. W jury zasiedli panowie Adam Rosiński, Grzegorz Kruciński i Tomasz Drążewski.

W najmłodszej kategorii wiekowej I miejsce zajęła Liliana Reising z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Długosiodle za wykonanie pastorałki „Była noc”. Przedszkolaki z Zespołu Szkół w Starym Bosewie: Liliana Wargala, Jakub Kępka, Larysa Ćwik, Dominika Rychlik i Iga Rogalska, uplasowały się na miejscu drugim. W kategorii klas 0- II zwyciężyła Lena Godlewska z Zespołu Szkół w Starym Bosewie, która wykonała utwór „Jedyna taka noc”. II miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej w Sieczychach: Lena Stopka, Alan Michalak i Dominik Nisio, III - Alicja Pujer, Alicja Staniszewska, Julia Chojnacka i Filip Bloch ze Szkoły Podstawowej w Blochach.

W kategoria klas III-V I miejsce zajęli Łukasz Bączek, Sebastian Filipowicz, Maria Mikołajczyk, Natalia Ostrowska ze szkoły w Blochach. II miejsce - Patrycja Mróz uczennica szkoły w Sieczychach, III miejsce - Wiktoria Pych ze szkoły w Długosiodle.

W kategorii klas VI-VIII na I miejscu uplasowały się uczennice ze szkoły w Długosiodle: Aleksandra Icińska, Karolina Karpińska, Paulina Karpińska i Dominika Kobiałka, które wykonały pastorałkę „Gwiazdy świecą nad stajenką.” Miejsce II wywalczyły uczennice Szkoły Podstawowej w Blochach: Lena Kwiatkowska, Nina Kwiatkowska, Zofia Mikołajczyk, Zuzanna Kowalczyk i Aleksandra Sikorska-Domagała. III miejsce zajęli ex aequo uczniowie dwóch szkół: Aleksandra Dzik, Dagmara Ciuchta, Nikola Chrostowska, Maja Kuczyńska i Natalia Zielińska ze Szkoły Podstawowej w Dalekiem oraz Laura Wołyniec ze Szkoły Podstawowej w Sieczychach. Na wszystkich uczestników przeglądu czekały pod choinką słodkie upominki. Najważniejszym gościem całego wydarzenia był sam Św. Mikołaj. Ciekawiło go czy dzieci były grzeczne i tym samym zasłużyły w tym roku na prezenty. Maluchy nieśmiało wędrowały do niego a rodzice fotografowali swoje pociechy ze Świętym. Starsze nawet zaśpiewały mu kolędy.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Grzegorz

Biuletyn urzędowy

Kontakt w sprawach technicznych

 • Urząd Gminy Długosiodło
  ul. Kościuszki 2
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 64-23-650

Kontakt w sprawie treści strony

 • GCIKSiR w Długosiodle
  ul. Królowej Jadwigi 36
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 74-12-187

www.dlugosiodlo.pl

Witryna prowadzona jest przez Urząd Gminy Długosiodło oraz Gminne Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji w Długosiodle.

 

Strona korzysta z plików cookie dla celów technicznych. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.