Dzień Strażaka

4 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Strażaka. Patronem strażaków jest rzymski legionista św. Florian, który został zamęczony za wiarę i utopiony w rzece Anizie w górnej Austrii w tym właśnie dniu, 304 roku. Święto to skierowane jest do wszystkich strażaków, którzy wykazują się odwagą i bohaterstwem każdego dnia pełnienia służby. To oni zmierzają tam, skąd inni uciekają i często narażają swoje zdrowie, a nawet życie. Druhowie ochotnicy bezinteresownie pomagają tym, którzy tej pomocy potrzebują.

By docenić trud druhów ochotników, w kościele parafialnym pw. NMP w Długosiodle, tradycyjnie została odprawiona uroczysta msza św. w intencji strażaków. Celebrował ją ksiądz proboszcz Zygfryd Żebrowski. W uroczystości uczestniczyły m.in. poczty sztandarowe i władze gminy. Oprawę muzyczną przygotował chór parafialny. Po mszy, strażacy udali się do Centrum Kultury. Przewodnicząca Rady Gminy Teresa Paradowska, Wójt Stanisław Jastrzębski i Zastępca Wójta Ewa Karczewska wręczyli wszystkim zastępom podziękowania za ofiarną służbę i zaangażowanie w pełnieniu obowiązków służbowych dla dobra i bezpieczeństwa lokalnej społeczności. Wraz z wyrazami podziękowania złożyli życzenia wielu dalszych osiągnięć zawodowych, realizacji wszystkich planów i zamierzeń oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Grzegorz

Biuletyn urzędowy

Kontakt w sprawach technicznych

 • Urząd Gminy Długosiodło
  ul. Kościuszki 2
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 64-23-650

Kontakt w sprawie treści strony

 • GCIKSiR w Długosiodle
  ul. Królowej Jadwigi 36
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 74-12-187

www.dlugosiodlo.pl

Witryna prowadzona jest przez Urząd Gminy Długosiodło oraz Gminne Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji w Długosiodle.

 

Strona korzysta z plików cookie dla celów technicznych. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.