Aktualności w Gminie

IV Noc Bibliotek

IV wydanie ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek odbyło się w sobotę 9 czerwca 2018 r. Noc Bibliotek to ogólnopolska wieczorno-nocna akcja w niekonwencjonalny sposób promująca czytanie i biblioteki jako najbardziej otwarte i dostępne instytucje kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, z których zasobów warto korzystać.

Czytaj więcej...

 

Piknik Sołeckie Potyczki

Piknik „Sołeckie potyczki” zorganizowano w Dzień Samorządu Terytorialnego. Na terenie przyszkolnym w Blochach czekało na publiczność mnóstwo atrakcji, a wśród nich gminne zawody strażackie. O zwycięstwo walczyło pięć zastępów Ochotniczej Straży Pożarnej z gminy Długosiodło: OSP Sieczychy, OSP Blochy, OSP Długosiodło,OSP Jaszczułty i OSP Prabuty. Konkurencja polegała na zbudowaniu linii ssawnej, linii głównej, dwóch linii gaśniczych, uruchomieniu motopompy, zassaniu wody i podaniu 2-ch prądów wody ze stanowisk gaśniczych. Oczywiście wszystkie te czynności należało wykonać w jak najkrótszym czasie. Najlepsi okazali się strażacy z Jaszczułt. Drugie miejsce wywalczyła drużyna OSP Długosiodło, natomiast trzecie przyznano OSP Prabuty. Poza konkursem swoje umiejętności zaprezentowała "młodzieżówka" z Bloch, która bardzo sprawnie wykonała zadanie. Zwycięzcom wręczono dyplomy i nagrody pieniężne. Zawody poprowadził st. kpt. Marcin Turowski z Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie.

Czytaj więcej...

Popołudnie z Krzystofem Daukszewiczem

Kontakt z książką działa na wyobraźnię, pobudza i rozwija umysł. Zmusza nas do myślenia, zastanawiania się i analizowania. Czytając, lepiej smakujemy życie, a świat staje się ciekawszy i barwniejszy. Dlatego bibliotekarze robią wszystko, by zachęcić mieszkańców społeczeństwo do czytania.

Czytaj więcej...

III Parada Czytelnicza

„Czytanie rozwija rozum młodzieży, odmładza charakter starca, uszlachetnia w chwilach pomyślności, daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach”.

Czytaj więcej...

Święto Matki Bożej Królowej Polski, Konstytucji i Strażaków

3 maja obchodzimy Święto Matki Bożej Królowej Polski. Ustanowiono je na pamiątkę "obrania" przez króla Jana Kazimierza Matki Bożej Częstochowskiej Królową Polski. Jest to również bardzo ważna dla wszystkich Polaków rocznica uchwalenia przez Sejm konstytucji w 1791 roku. Zawarte w niej ustawy były bardzo postępowe i aktualne przez wiele lat. Nasza konstytucja była drugą na świecie po konstytucji Stanów Zjednoczonych. W tym dniu mieszkańcy naszej gminy obchodzą też rocznicę posadzenia w parku za kościołem dębu upamiętniającego pontyfikat Świętego Jana Pawła II. Obchodziliśmy także Gminny Dzień Strażaka w związku z przypadającym następnego dnia wspomnieniem św. Floriana męczennika - patrona Strażaków.

Czytaj więcej...

Biuletyn urzędowy

Kontakt w sprawach technicznych

 • Urząd Gminy Długosiodło
  ul. Kościuszki 2
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 64-23-650

Kontakt w sprawie treści strony

 • GCIKSiR w Długosiodle
  ul. Mickiewicza 15
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 74-12-187

www.dlugosiodlo.pl

Witryna prowadzona jest przez Urząd Gminy Długosiodło oraz Gminne Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji w Długosiodle.

 

Strona korzysta z plików cookie dla celów technicznych. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.