Aktualności w Gminie

Święto Matki Bożej Królowej Polski, Konstytucji i Strażaków

3 maja obchodzimy Święto Matki Bożej Królowej Polski. Ustanowiono je na pamiątkę "obrania" przez króla Jana Kazimierza Matki Bożej Częstochowskiej Królową Polski. Jest to również bardzo ważna dla wszystkich Polaków rocznica uchwalenia przez Sejm konstytucji w 1791 roku. Zawarte w niej ustawy były bardzo postępowe i aktualne przez wiele lat. Nasza konstytucja była drugą na świecie po konstytucji Stanów Zjednoczonych. W tym dniu mieszkańcy naszej gminy obchodzą też rocznicę posadzenia w parku za kościołem dębu upamiętniającego pontyfikat Świętego Jana Pawła II. Obchodziliśmy także Gminny Dzień Strażaka w związku z przypadającym następnego dnia wspomnieniem św. Floriana męczennika - patrona Strażaków.

Czytaj więcej...

 

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

16 kwietnia w Zespole Szkół w Starym Bosewie odbyła się kolejna edycja Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W etapie gminnym wzięło udział 22 uczniów ze szkół w Długosiodle, Starym Bosewie, Dalekiem i Sieczychach.

Czytaj więcej...

Spotkanie Wielkanocne

Święta Wielkanocne to wyjątkowy okres w roku liturgicznym, czas optymistyczny i radosny. W dzisiejszych czasach, gdy każdy dzień mija niezauważony, to właśnie święta sprawiają, że mamy okazję do spotkań z bliskimi i przyjaciółmi. W okresie przedświątecznym tradycyjnie z tej okazji w Centrum Kultury odbyło się spotkanie lokalnej społeczności. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele Nadleśnictwa Wyszków, reprezentanci stowarzyszeń i grup nieformalnych, dyrektorzy placówek oświatowych i instytucji działających na terenie gminy. Licznie zgromadzona publiczność obejrzała wyjątkowe przedstawienie, które wprowadziło podniosły i refleksyjny nastrój Wielkiego Tygodnia. Tę ucztę duchową zgotowali zebranym uczniowie Szkoły Podstawowej w Długosiodle pod kierunkiem Małgorzaty Otwinowskiej i Beaty Banaszek.

Czytaj więcej...

NORTHTEC MTB ZIMĄ - DŁUGOSIODŁO 2018

W ostatnią niedzielę odbył się finał cyklu rowerowego Northtec MTB zimą zorganizowany wspólnie z jego pomysłodawcą Cezarym Zamaną – jednym z najlepszych polskich kolarzy szosowych ostatnich dekad, mistrzem Polski, zwycięzcą Tour de Pologne. Wzięło w nim udział ok. 400 zawodników z całej Polski.

Czytaj więcej...

41 Konkurs Recytatorski Warszawska Syrenka

Gminna Biblioteka Publiczna w Długosiodle już po raz kolejny zorganizowała eliminacje gminne Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka. W naszej gminie wpisały się już w tradycję. Pierwszy raz odbyły się w 2006r. Mimo upływu lat zainteresowanie konkursem nie słabnie. Dzieci i młodzież chętnie w nim uczestniczą. Wzbudza wiele emocji i duże zainteresowanie żywym słowem.

Czytaj więcej...

Biuletyn urzędowy

Kontakt w sprawach technicznych

 • Urząd Gminy Długosiodło
  ul. Kościuszki 2
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 64-23-650

Kontakt w sprawie treści strony

 • GCIKSiR w Długosiodle
  ul. Mickiewicza 15
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 74-12-187

www.dlugosiodlo.pl

Witryna prowadzona jest przez Urząd Gminy Długosiodło oraz Gminne Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji w Długosiodle.

 

Strona korzysta z plików cookie dla celów technicznych. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.