Rzeźba Ludowa

KAZIMIERZ SIKORSKI - rzeźbiarz ludowy zamieszkały w Długosiodle.

Jego twórczość odzwierciedla klimat wsi, ludzi zamieszkujących ją oraz charakter zajęć. Utrwala też postaci i fragmenty otoczenia w płaskorzeźbie. Wykorzystuje przedmioty użyteczne połączone z rzeźbą. Jego pasją są jednak rzeźby plenerowe wielkości do 2,5 metra. Dobrze komponują się z otoczeniem ogrodów i działek bogatych w zieleń jak również zbiorników wodnych i tzw. "oczek", np. grzybiarze, rybacy, żniwiarze itp.

Materiałem rzeźbiarskim jest drewno liściaste - głównie lipa, topola, brzoza, klon ale i sosna czy modrzew. Rzeźbę ludową uprawia od kilku lat. Jest członkiem Ostrołęckiego Stowarzyszenia Twórców. Swoje prace prezentował w Galerii Ostrołęckiej oraz na wielu imprezach plenerowych i festynach, np. na terenie "Radia Dla Ciebie" w Warszawie, na Dożynkach Gminnych i "Grzybobraniu" w Długosiodle. W maju - czerwcu 2005 roku prezentuje swoje prace na wystawie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Długosiodle. Jego rzeźby plenerowe można też dostrzec w sąsiedztwie restauracji i klubu "Forest BAR" w Długosiodle oraz na posesji w miejscu zamieszkania.
Radosław Michalak

Biuletyn urzędowy

Kontakt w sprawach technicznych

 • Urząd Gminy Długosiodło
  ul. Kościuszki 2
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 64-23-650

Kontakt w sprawie treści strony

 • GCIKSiR w Długosiodle
  ul. Królowej Jadwigi 36
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 74-12-187

www.dlugosiodlo.pl

Witryna prowadzona jest przez Urząd Gminy Długosiodło oraz Gminne Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji w Długosiodle.

 

Strona korzysta z plików cookie dla celów technicznych. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.