Mural w Skansen-parku

Cztery pory roku – jedyny taki mural w Polsce.

Mural znajduje się w Parku za kościołem. Powstaje w trakcie letnich plenerów organizowanych przez Urszulę i Macieja Zalegów z Fundacji Homo Homini przy współpracy z Gminnym Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji w Długosiodle. Stojąc przed malowidłem zostajemy wprowadzeni w iluzję obecności na podwórku wiejskim.


Dzieło jest pracą zbiorową, zrealizowaną przez grupę młodych artystów pod kierownictwem artystycznym Wieńczysława Pyrzanowskiego. Ekipa artystów tworzących mural to: Dominika Małgowska, Zuzanna Trzcińska, Ola Jamiołkowska, Łukasz Dymiński, Julian Sulikowski, Anna Bojas, Grażyna Bany, Helena Wieczorek i Matylda Pyrzanowska.


Wymiary pierwszej części to: długość 7,5 metra, wysokość 2,70 metra.


Druga część ma długość 5 metrów i wysokość 2,7 metra. Przedstawia scenę ugniatania kapusty. Ta cześć malowidła powstała w 2013 roku.


Trzecia część murala ma także 5 metrów długości i 2,7 metra wysokości. Przedstawia scenę prania nad potokiem i powstała w 2014 roku.


Siedmiometrowa część poświęcono żniwom powstała w roku 2015.


Scena zbioru kapusty o wymiarach 5/2,7 m. powstał w 2016 roku.


Gmina Długosiodło, otoczona lasami, jest rajem dla grzybiarzy. Dlatego w 2017 roku powstał kolejny mural, przedstawiający scenę grzybobrania.


W rocznicę 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości powstał mural przedstawiający przejeżdżające przez Długosiodło wojsko.
Ewa Krysiak

Biuletyn urzędowy

Kontakt w sprawach technicznych

 • Urząd Gminy Długosiodło
  ul. Kościuszki 2
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 64-23-650

Kontakt w sprawie treści strony

 • GCIKSiR w Długosiodle
  ul. Królowej Jadwigi 36
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 74-12-187

www.dlugosiodlo.pl

Witryna prowadzona jest przez Urząd Gminy Długosiodło oraz Gminne Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji w Długosiodle.

 

Strona korzysta z plików cookie dla celów technicznych. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.