Zwierzęta zgubione-znalezione

Zwierzęta zgubione-znalezione

Samiec w wieku 11 miesięcy, średni, rudy. Odłowiony 05 grudnia 2019 r. w miejscowości Wólka Grochowa

Samiec w wieku 3 lat, średni, rudy. Odłowiony dnia 03 stycznia 2020 r. w miejscowości Nowa Pecyna

Samiec w wieku 2 lat, duży, o umaszczeniu biszkopt. Odłowiony dnia 13 marca 2020 r. w Długosiodle, ul. Polna

Ochrona zwierząt w Gminie Długosiodło

Ustawa z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt (tj. Dz. U. 2013 r. poz. 856) nałożyła na gminy obowiązek zapewnienia opieki bezdomnym zwierzętom.

Do pobrania:

Informacja w sprawie adopcji zwierząt

Bezdomne zwierzęta odłowione z terenu gminy Długosiodło przekazywane są do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt s.c. z siedzibą przy ul. Bąkówka, 07-300 Ostrów Mazowiecka.

Zachęcamy do adopcji piesków przebywających w schronisku. Odwiedź stronę: www.schroniskobakowka.pl


Informacja dla właścicieli zwierząt
o obowiązku sprawowania nad nimi właściwej opieki

W związku z licznymi skargami na swobodne przebywanie psów w miejscach publicznych (zwłaszcza w pobliżu szkół), przypominam właścicielom zwierząt o obowiązku sprawowania nad nimi właściwej opieki wykluczającej uciążliwość i zagrożenie dla ludzi. Zwierzęta domowe, w szczególności psy, należy trzymać na terenie nieruchomości w taki sposób, aby nie wydostały się na zewnątrz.

Zabrania się przebywania psów w miejscach publicznych bez nadzoru i odpowiednich zabezpieczeń, jak kaganiec i smycz.

W związku ze zbliżającym się okresem zimowym przypominam, że każdy kto utrzymuje zwierzę domowe ma obowiązek zapewnić mu pomieszczenie chroniące je przed zimnem i opadami atmosferycznymi, z dostępem do światła dziennego, umożliwiające swobodną zmianę pozycji ciała, odpowiednią karmę i stały dostęp do wody. Zabrania się trzymania zwierząt domowych na uwięzi w sposób stały dłużej niż 12 godzin w ciągu doby lub powodujący u nich uszkodzenie ciała lub cierpienie oraz niezapewniający możliwości niezbędnego ruchu. Długość uwięzi nie może być krótsza niż 3 m.

Podstawa prawna:

Ustawa z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt (tekst jednolity: Dz. U. 2013 r., poz. 856), Regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Długosiodło (Uchwała Nr XXIV/358/2013 Rady Gminy Długosiodło z dnia 5 czerwca 2013 r.)

Wójt Gminy
/-/ Stanisław Jastrzębski

Radosław Michalak

Biuletyn urzędowy

Kontakt w sprawach technicznych

 • Urząd Gminy Długosiodło
  ul. Kościuszki 2
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 64-23-650

Kontakt w sprawie treści strony

 • GCIKSiR w Długosiodle
  ul. Królowej Jadwigi 36
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 74-12-187

www.dlugosiodlo.pl

Witryna prowadzona jest przez Urząd Gminy Długosiodło oraz Gminne Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji w Długosiodle.

 

Strona korzysta z plików cookie dla celów technicznych. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.